Forum Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego

Informacje administracyjno-techniczne opisane są w dziale > Informacje dla użytkowów
Teraz jest N sie 19, 2018 6:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 08, 2016 12:45 pm 
82nd AB

sas55 napisał(a):
Witam,
To nie u mnie są te kopyta za duże. To projektanci z kraju kwitnącej wiśni tak wymyślili :) Ja nie zwróciłem na to uwagi i pominąłem w ,,rysunku technicznym'' :D Ale oczywiście to trzeba poprawić i dzięki za zdjęcie. Na tym zdjęciu dziadka też to widać.
Pozdrawiam
Andrzej

Może w Japonii konie tak mają ;)

PostNapisane: Pn lip 18, 2016 5:29 am 

Witam,
Zanim się zabiorę za kopyta to wyszło na razie coś takiego.
Pozdrawiam
Andrzej

Załączniki:
DSC03686.JPG
DSC03686.JPG [ 649.4 KiB | Przeglądane 1347 razy ]

PostNapisane: Pn lip 18, 2016 10:59 am 

Fajnie prowadzony wątek. Co do dziadka na koniu to pewnie jeszcze trochę masy musisz użyć oraz pomachać pilnikami ale zapowiada się nieźle. Ja także uważam, że dioramka byłaby lepsza, bo w pewnym sensie zmusza nas do wspomnień i refleksji ukazując wycinek z życia naszych przodków.

PostNapisane: Śr lip 20, 2016 10:01 pm 

Zgadza się - adam 1967 ma rację, według mnie też dioramka bardziej przemówi do wyobraźni potencjalnych widzów

PostNapisane: Pt lip 22, 2016 7:31 am 

Witam,
Zanim cokolwiek nowego przedstawię odpowiem kolegom.
Tak czeka mnie jeszcze dużo pracy posługując się słowami jednego ze skeczów znanego kabaretu ,,szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla''.
Co do dioramy to może coś wymyślę. Sprawa przedstawia się następująco:
1. Na pokazanym zdjęciu dziadek sfotografowany jest na tle budynku. Jest to prawdopodobnie pałac w Zielonej (dziś dzielnica Kalet), gdzie oddział konny stacjonował. Robienie choćby jakiejś części budynku dla jednej figurki wydawało mi się niewłaściwe. Może zrobię fotografa i jakieś figurki?
2. Diorama ,,w akcji'' nie wchodzi w grę, bo chciałbym odtworzyć dziadka z tego konkretnego zdjęcia a na nim dziadek ma szablę wz. 21 w pochwie metalowej. Na patrolach używano ponoć pochew drewnianych z oczywistych względów.
3. Na jednym ze zdjęć pokazany jest pies i rower a to miało zapowiadać dioramę większą i bogatszą a mianowicie sytuację przy komisariacie i moście na Małej Panwi. Mam już zgromadzone figurki i zrobione zdjęcia Komisariatu II linii w Kaletach. Miałem dostać zdjęcia wysadzonego przez Polaków mostu ale z pewnych względów jeszcze ich nie mam. Obecny most jest odbudowany przez Niemców na początku lat czterdziestych. Zdjęcia miał mi załatwić dyrektor biblioteki w Kaletach ale zginął w wypadku samochodowym a teraz nikt tam nie wie o co mi chodzi i będę musiał tłumaczyć wszystko i wszystkim od początku. Ot Takie życie modelarza...
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Pt lip 22, 2016 1:54 pm 

Taka scenka z fotografem była by jak najbardziej wporzo <brawo>. Co do budynku to na zdjęciu stoi on trochę daleko od postaci aby to ująć w niewielkiej podstawce/dioramce, więc w modelu musiałbyś tą odległość zmniejszyć.

PostNapisane: Pt lip 22, 2016 10:56 pm 

A ja darowałbym sobie całkowicie ten budynek w tle i skupiłbym się na postaciach. Jakiś mały fragment dużego budynku nie będzie się dobrze prezentował. Tak mi się wydaje bo trochę już tego naskubałem.

PostNapisane: So lip 23, 2016 3:15 pm 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka firma robi figurki fotografa najlepiej z aparatem na trójnogu? Albo ewentualnie sam aparat.
Gdzieś widziałem...
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Pn lip 25, 2016 12:43 pm 

Nie wiem czy któraś robi taka figurkę ale gdzieś kiedyś widziałem zestaw figurek gdzie m.in był żołnierz pstrykający małym ręcznym aparatem. Myslę że nie będzie problemu aby zrobić z niego cywila albo przerobić na kolegę dziadka robiącego mu zdjęcie. Ewentualnie zrobić aparat na trójnogu od podstaw i dopasować do niego figurkę jakiegoś zgiętego wojaka np z obsługi armaty czy jakiejś grupy szturmowej :)

PostNapisane: Pn lip 25, 2016 8:38 pm 

Witam,
Znalazłem coś takiego. To absolutna nowość. Czekam na premierę w polskim sklepie. To skala 1:32 ale wydaje mi się, że wymiary aparatu będą ,,prawie'' dobre a można też chyba będzie niektóre (np. wysokość) skorygować. Figurka jakiegoś cywila się znajdzie.
Pozdrawiam
Andrzej

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 48.9 KiB | Przeglądane 1181 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]